Страус - питання та відповіді. Як розмножувати страусів? Що їдять страуси? Який розмір страусиного яйця? Чи ховає страус голову у пісок? Дізнайся про страусів більше...

Появилась ідея створити свою страусину ферму і розводити страусів? З чого почати? Що вони їдять? Як себе ведуть? Запитань більше, ніж відповідей. 

Чи може страус напасти на людину просто так?

відповідь Якщо ви зайдете до страусів у вольєр або у вуличний загін, то звичайно самець може напасти (а в окремих випадках і самка), але це буде не "просто так", а захищаючи територію. Тому при утриманні страусів потрібно серйозно ставитися до техніки безпеки.

 

Скажіть будь ласка, як часто несуться страуси?

відповідь Як часто, скільки яєць в рік, скільки триває сезон яйценоски - одні з поширених запитань. Це зрозуміло, хочеться прикинути і скільки буде яєць, і скільки з них вийде пташенят, і, відповідно, який прибуток можна отримати. На жаль, на це питання не вийде відповісти точно. Не буду писати, що пишуть в літературі, розповім на наших прикладах.

Сезон носкилютий/березень - жовтень/листопад. Ми перестаємо закладати яйця в інкубатор, приблизно у вересні. Звичайно, бувають яйця і взимку, але це - вкрай рідкісні винятки. Але це й на краще, так як птиці теж треба відпочити.

Скільки яєць самка несе за сезон: самка може дати за сезон від 0 до 80 яєць, і не факт, що якщо самка знесла в минулому році 50 яєць, то і в цьому буде стільки ж. На це впливає дуже багато чинників: погода, харчування, стрес, наявність / відсутність зеленої маси, овочів в раціоні, умови утримання и т.д.

 

Якої висоти повинна бути загорода для страусів?

відповідь У нас висота загородки (це три поперечні балки) приблизно 1,6 м.

 

З чого краще починати процедуру розведення страусів?

відповідь Звичайно, з теоретичної підготовки - література, статті та сайти в інтернеті, нехай навіть із суперечливою і іноді невірної інформації, але завдяки якій ви вже будете мати певне враження про страусів і страусівництві. Ну і, звичайно, в обов'язковому порядку відвідайте вже діючі господарства. І бажано не одне, а кілька. Нехай навіть хтось не захоче ділитися з вами своїми напрацюваннями та секретами, але часто краще один раз побачити, ніж сто разів почути. Після того, як познайомитеся вже з існуючими варіантами, зможете вибрати оптимальний для себе.

Після такого знайомства буває по-різному (це вже з нашої практики) - хтось розуміє, що це "не для нього", хтось навпаки зміцнюється в думці - так, це "те, що потрібно".

 

Висиджує самка яйця сама чи обов'язково потрібен інкубатор?

відповідь У природі страуси самі висиджують яйця, але на фермерських господарствах я не чув про таку практику. Інкубатор потрібен однозначно, та й без вивідної шафи буде важко обійтися. Тому, коли плануєте створення ферми, не забудьте включити до витрат і це далеко не дешеве обладнання. Плюс, необхідно мати енергогенератор, який стане в нагоді в разі відключення електроенергії. Навіть якщо у вас ніколи раніше не відключали світло, це може статися коли в інкубаторі будуть знаходитися яйця.

 

Ваші страуси чіповані?

відповідь Що таке чіпування? Це по суті - бірка, яку вішають за вухо тварині, але яка містить чіп. На цей чіп записується певна інформація, і він вводиться під шкіру. Все добре, але є велике АЛЕ - поки ще далеко не всі ветеринарні районні клініки мають необхідне обладнання для зчитування цієї інформації. А без єдиної бази даних сільськогосподарських тварин (яка в найближчі роки навряд чи з'явиться) сенс цього заходу взагалі зводиться до нуля.

 

Що їдять страуси взимку? Де взимку знайти корм для страусів?

відповідь Те ж, що і влітку (дивіться нижче відповідь на питання - Що їдять страуси? ). Звичайно, свіжа зелена маса (люцерна і т.д.) замінюється на сіно, яке перебивається в дрібну фракцію або в борошно. Корми, сіно, солому треба готувати влітку. Заздалегідь прорахуйте, скільки зерна і т.д. вам необхідно і купуйте на весь рік. По-перше, не буде проблем взимку, де знайти той чи інший компонент, по-друге, оптова закупівля під час збиральних робіт - це значно дешевше.

 

Чи можна формувати сім'ю не "1 самець і 2 самки", а в іншому співвідношенні?

відповідь Ми пробували формувати сім'ї 1 + 3 (1 самець і 3 самки), 2 + 4, але все ж найбільш оптимальний варіант для запліднення виходить при співвідношенні 1 + 2 (1 самець і 2 самки).

 

Чи можна почати цей бізнес з покупки місячного молодняка, подальшого вирощування та продажу продуктів: м'яса, жиру, шкіри, пір'я?

відповідь Все Починають по-різному. Багато хто починає саме з покупки пташенят (так як ціна на маточне поголів'я досить висока). Наведу вам кілька прикладів як починають ведення господарства з покупки пташенят. A). Купують кілька страусенят і чекають, поки вони виростуть до репродуктивного віку, формують сім'ї і починають розведення. Б). Купують кілька десятків страусенят (20, 30, 40 шт) - частину залишають на своє маточне поголів'я, частину відгодовують на забій (паралельно починаючи шукати збут на продукцію, пропонуючи її потенційним покупцям), а також частину виставляють на продаж вже відгодований молодняк (наприклад в віці 1 року).  

 

При покупці страусенят на Вашій фермі чи допоможете Ви зі збутом продукції?

відповідь В Україні немає місць масової закупівлі продукції страусівництва (як, наприклад, із закупівлі коров'ячих і свинячих шкір, курячих яєць, свиней живою вагою і т.д.), тому продаж такої продукції лягає персонально на плечі кожного страусоводця. Тут уже все залежить від ціни і Вашого вміння пропонувати і продавати. 

Як заробити на страусах?

ответ На це питання я склав невелику схему - для наочності.

як заробити на страусих

для збільшення - кліклінь на зображення

Бізнес-план страусиної ферми? Який потрібен капітал для створення страусиної ферми?

ответ Все дуже індивідуально. Чи будете ви будувати ферму з нуля або переобладнувати вже готові приміщення, будете займатися тільки страусівництвом або паралельно розвивати туристичний напрям (екскурсії на страусину ферму вимагають додаткових матеріальних витрат), плануєте купувати пташенят або відразу почнете з закупівлі маточного поголів'я (або ж виберете комбінований варіант) . Всі ці "або" значно впливають як на необхідний стартовий капітал, так і на терміни окупності.

 

 Страуси і мороз. Як страуси переносять українську зиму?

відповідь Африканський страус досить невибаглива птиця, відмінно адаптована до наших кліматичних умов - до спеки влітку, до морозу взимку.

 

 Скільки корму страус з'їдає за день?

відповідь 1,5 - 2,5 кг корму, більшу частину якого становить зелений корм (люцерна, конюшина і т.д.)

 

 В якому віці страус починає нести яйця?

відповідь Страуси починають нестися приблизно в 3 роки. Були випадки, коли самка починала нести яйця і в 2 з малим року.

 

 Скільки важить яйце страуса?

відповідь Страусине яйце важить від 1,5 до 2 кг (це близько 25-36 курячих яєць), при цьому білка в яйці близько 1 кг, а жовтка 350 гр Яйце страуса найбільше в світі, в діаметрі його розмір досягає 15-20 см. Шкаралупа страусиних яєць дуже товста, бита нагадує черепки посуду. Крім кулінарного застосування яйця активно використовують для декоративних цілей. Перші яйця в сезон яйценоски можуть бути невеликої ваги 1000 - 1200 г (також такі яйця можуть бути у молодих самочок).

Розміри страусиного яйця (середнє значення) - вага 1300-1700 г, довжина 150 мм, діаметр 135 мм

 

 Що їдять страуси?

відповідь Страуси - всеїдні істоти. У природі вони їдять те, що доступно в їх природному середовищі в різні пори року. Переважно вони харчуються рослинами, особливо корінням, листям і насінням, але також невеликими комахами, такими як сараною, маленькими ящірками. Коли страус їсть, їжа збирається в зобі, поки не нагромадиться досить великий клубок, який скочується вниз по шиї.

На фермерських господарствах - овочі (буряк, морква), збалансований комбікорм, трава (зелена маса обов'язково повинна бути присутнім в раціоні)

Зелена маса: люцерна, конюшина, листя буряка, капуста білокачанна, силос з кукурудзи, кропива.
Зернові: кукурудза, пшениця, овес, ячмінь, просо
Добавки: м'ясо-кісткове борошно, рибне борошно, вапняк, гравій, черепашки.

 

 Чи ховають страуси голову в пісок?

відповідь Насправді це міф: страуси НЕ ховають свої голови в піску ! Коли страус відчуває небезпеку і не може втекти, він падає на землю і не рухається, витягнувши при цьому голову і шию по землі. Так як оперення і шкіра голови і шиї страуса не мають яскраво вираженого кольору, вони гармоніюють з кольором грунту. На відстані здається, що страус заховав свою голову в піску, тому що видно тільки тулуб.

 

 Скільки важить пташеня страуса?

відповідь Пташеня яке щойно вилупилось важить близько 1000 гр

  

Скільки страусові необхідно води в день?

відповідь Вода повинна бути в поїлці постійно. В добу приблизно 10 л на особину.

 

 В якому віці краще купувати страусів? Хочемо організувати страусину ферму, краще купувати страусенят чи сім'ї?

відповідь Залежить від вашого бажання і фінансових можливостей. Купівля пташенят - менше фінансових вкладень, але доведеться чекати близько 4 років до отримання потомства. Купівля сімей вимагає більш значних витрат, але дасть більш швидку віддачу. Не можна сказати який з цих варіантів краще - скрізь є свої плюси і мінуси.

 

 Як у страусів відрізняють самку від самця?

відповідь У самця страуса чорне оперення, дзьоб і лапи рожево-червоного кольору, у самки сіро-коричневе оперення. Приблизно до року у страусів (і у самців, і у самок) оперення сіро-коричневого кольору. Приблизно в 11-14 місяців у самців відбувається зміна підліткового коричневого пера на доросле чорне.

 

 Скільки років живуть страуси?

ответ Страуси живуть близько 70 років і приблизно 45 із них несуться.

 

 Страус може бути небезпечний?

відповідь Охороняючи свою територію і своїх самочок, страус може бути надзвичайно небезпечний. У разі небезпеки він не ховає голову в пісок і не тікає, а безстрашно йде в атаку. Маючи в своєму арсеналі таку страшну зброю, як великий кіготь і сильні ноги, страус може завдати своєму супротивнику серйозні пошкодження.

 

 Який період інкубації страусиного яйця?

відповідь Інкубаційний період триває 40-43 дня. На 38-40 день яйце з інкубатора переміщують в вивідну шафу.

 

 Задати запитання

Обратная связь   |   Українською

Страусина ферма САВАННА - екскурсії, відпочинок
Тел. +38096-60-55-779
+38066-64-89-524 Viber
інстаграм strausyna_ferma_savanna

Сергій Петрович

Новини