Страусина ферма "Саванна" займається розведенням та продажом африканських страусів.

Цікаві факти про життя страусів в природньому середовищі

  • Більшу частину ночі сонний страус сидить на землі з витягнутою шиєю. Від одного до чотирьох разів за ніч на 1-16 хвилин страус не витримує, нахиляє голову та витягує шию на землі перед собою або уздовж тіла. В цей час інші страуси не сплять та стережуть сон свого товариша.
     
  • Страуси не мають можливості купатися у воді, тому вони катаються в піску та пилу, ризикуючи забруднити своє пір'я. Пильна ванна - колективна розвага, що дуже часто ініціюється поведінкою домінуючого птаха. Це допомагає страусам позбутися зовнішніх паразитів. Пил частково захищає пір'я від води замість шкіряного жиру, який страуси не виробляють.
     
  • Страуси можуть так погладшати від поїдання сарани, що швидкість їхнього бігу стає значно повільнішою.
     
  • Корні асфодила втамовують спрагу страусів упродовж 5-6 днів, коли немає води. Страуси можуть пити солону воду при відсутності прісної, хоча вони надають перевагу прісній.
     
  • Буває так, що домінуючий самець втікає з другорядною самкою, щоб обладнати гніздо. Тоді самка, яку самець покинув, шукає самотнього самця, щоб той допоміг їй висидіти яйця.
     
  • В безпеці страус веде себе дуже мирно, весь час перебуваючи в пошуках їжі. Дуже допитливий до оточуючого світу страус живе в стаді. І тільки тоді, коли страуси несуть яйця, вони формують пари та гареми.
     
  • Коли страусу загрожує небезпека, він стає дуже лякливим та полохливим. У паніці страус мітається та може бути дуже небезпечним. Найперший рефлекс - це втікти. Якщо втікти неможливо, він захищається дзьобом, двома шипами (шпорами) на крилах та могутніми кігтями на пальцях.
     
  • Якщо маленьким страусенятам загрожує гієна або інший хижак, дорослий самець може влаштувати цілу виставу, зображуючи з себе пораненого. Він бігає зигзагом і як поранений падає на землю. Зацікавлена гієна переключає увагу та прямує за легкою здобиччю до тих пір, поки страус не підіймається з землі та не біжить від здивованого хижака с усіх ніг. В той час страусенята встигають сховатися під крила до інших дорослих страусів.

Шкіра страусів

Міцна, тонка шкіра страусів завдяки своїм якісним характеристикам та дивовижному фактурному малюнку буде до смаку любителям унікальних аксесуарів та одягу. За ціною, якістю та красою страусину шкіру дорівнюють до шкіри крокодила та змії. З одного молодого птаха отримують близько 1,3 м² м'якої, добре розвиненої шкіри. Неповторний малюнок робить вироби зі шкіри оригінальними та унікальними. Одяг, взуття, портфелі, гаманці, чохли, футляри, ремені, головні убори, що зшиті з неперевершеного матеріалу, будуть служити довгі роки. 

Страусине яйце

Страусине яйце важить від 1,5 до 2 кг (це приблизно 25-36 курячих яєць), при цьому білка в яйці близько 1 кг, а жовтка 350 г. Яйце страуса найбільше в світі, в діаметрі його розмір досягяє 15-20 см. Шкарлупа страусиних яєць дуже товста, та в розбитому вигляді нагадує черепки посуду. Крім кулінарного застосування яйця активно використовують для декоративних цілей. Порожня шкарлупа дуже міцна і зовнішньо схожа на порцеляну. Її розмальовують, з неї роблять мініатюрні вази, шкатулки та інші сувеніри. Шкарлупа яєць інкрустувалась дорогоцінними металами ще з середньовіччя, коли все це використовувалось в якості церемоніальних та екстравагантних келихів. Копти, які до теперешнього часу вважають страусині яйця символом пильності, підвішують страусині яйца в якості культових речей в своїх церквах. 

Пір'я

Довгий час страусів навіть переслідували за їхнє махове та рульове пір'я, яке після відповідної обробки йшло на прикраси дамських капелюхів та на віяла. В 1840 році з Південної Африки, наприклад, вивезли 1 000 кг страусиного пір'я, в 1910 році - вже 370 000 кг, та якщо б страусів не почали розводити в неволі на фермах, вони б зараз були вже повністю знищені. Страусине пір'я й зараз придбають в великій кількості для всіляких карнавалів, костюмованих балів. Для Бразильського карнавалу щороку закуповують сотні кілограмів дивовижного пір'я. Зараз старусине пір'я також використовують в електронній промисловості для чищення найдрібніших деталей та механізмів, тому що воно вважається найкращим пилозбирачем. Довжина найякісніших пір'їн досягає 70 см, а ширина 30 см. У єгиптян знак, зображуючий пір'я страусів, був символом справедливости. Пояснюється це тим, что у всіх інших птахів тип опахала пір'їни зправа та зліва від стрижня має неоднакову ширину. Тільки у страуса стрижень ділить пір'їну на рівні половини. 

М'ясо страусів

М'ясо страусів - дієтичний продукт. Жирів та холестерину в ньому міститься майже в два рази менше ніж в яловичині, курятині та свинині. На думку дієтологів червоне м'ясо страуса вважається найпіснішим та відрізняється високим вмістом білка, багатим набором мікроелементів, таких як марганець, фосфор та калій. Його рекомендують людям з підвищенним артеріальним тиском, серцевою недостатністю, цукровим діабетом, анемією, в післяопераційний період. Жиру в страусиному філє міститься мінімальна кількість, близько 1,2%, тим не менш страви, що приготовлені з нього, дуже делікатні на смак. Страусятину дуже легко готувати та вона дуже добре поєднується з різноманітними спеціями. 

Енциклопедична довідка

Африканський страус

- найбільший з птахів у сучасному світі, його зріст досягає 2,7 метра, а вага 160 кг. Страуси травоїдні та годуються травою на пасовищі, кущами, паростками дерев. Вони часто використовують в їжу комах та дрібних хребтових. У птахів дуже гострий зір та добрий слух. Страуси - чудові бігуни, у випадку небезпеки вони можуть бігати зі швидкістю до 70 км/год. В бою вони досить відважні і як суперники небезпечні. Двупалі лапи страуса - це надійна зброя. На один сантіметр людського тіла при ударі ногою страуса припадає сила в 50 кг. Африканські страуси в середньому живуть до 60-70 років. Самки продуктивні впродовж 25-30 років, самці до 40 років. В природі страуси живуть в групах - один самець з декількома самками.

  Біологічна довідка
Страуси не літають. Для страусів характерний порівняно малий розмір грудної кості та повна відсутність кілю. Передні кінцівки слабо розвинені та непридатні для польоту. Слабо розвинена й грудна мускулатура. Задні кінцівки у страуса довгі та міцні. На ногах тільки два пальця (єдиний випадок в класі птахів). Пір'я пухке, пір'їни ростуть по всьому тілу більш менш рівномірно. Будова пір'їни страуса примітивна: бородки майже не зчеплені одна з одною, тому щільних пластинок-опахал не утворюється. У страуса на грудях є оголена дільниця ущільненої шкіри, так званий грудний мозоль. Страус на неї спирається, коли лягає. На відміну від інших птахів страус має закритий таз, тому що кінці лобкових кісток у нього зростаються. Страуси не мають ключиць. Скелет не пневматичний, за виключенням стегнової кістки.

  Історична довідка
Більш ніж двадцять мільйонів років тому пращури теперешніх страусів населяли широкий пояс, що йде від Іспанії на захід, впродовж північного узбережжя Середземного моря до Китаю на сході. Всього тільки мільйон років пройшов з тих пір, як страусина популяція переселилася в Африку та осіла на півночі, сході та півдні континенту. Розуміння людиною цінності страусів та їхніх продуктів має письмові свідоцтва віком приблизно 7500 років. Перші записи руками людини відносно його досвіду зі страусами - це наскальні малюнки в Сахарі, що зображують переслідування страуса леопардом чи гепардом (близько 5500 до н.е.). Римським офіцерам дозволялося прикрашати свої шоломи пір'ям страусів у визнання особливої відваги, а жир страусів, що, як вважалося, мав особливі властивості, заробляв собі неймовірні ціни. Бушмени (народність в Африці) використовували порожні страусині яйця для зберігання та перевозки води - традиція, що зараз відображується на сучасних поштових марках Намібії. Деякі арабські племена полювали на страусів для отримання їжі, а страусина шкіра служила їм одягом.

 

 

Прайс-лист на 2016 рік
Вік птахів Ціна в у.о.*
1 1 мiсяць 200
2 12 місяців (самка) 1000
3 12 місяців (самець) 800
4 18 місяців (самка) 1500
5 18 місяців (самець) 1000
6 18-36 місяців (самка або самець) 1500
7 36 місяців (ціна за тріо) 4500

 

Обратная связь   |   Українською

Страусина ферма САВАННА - екскурсії, відпочинок
Тел. +38096-60-55-779
+38066-64-89-524 Viber
інстаграм strausyna_ferma_savanna

Сергій Петрович

Новини